Düğün Organizasyonu Mehter Takımı

31 Ocak 2018
Düğün Organizasyonu Mehter Takımı Kiralama

Coşkusuz olmaz değil mi? Hele ki "Haydi Ya Allah!" dendikten sonra o gelen gümbür gümbür ses, geçmişimizin gücünü hissetmek ve bir Osmanlı havasında organizasyon yaşamak, ahaliye duyurmak için mehteran takımını gümbür gümbür getiriyoruz.

Hayatınızı tamamen değiştirecek, Mutluluğun zirvesinde olduğunuz o gecede misafirlerinizinde sizin o geceye ne kadar önem verdiğinizi görmesi ve hissetmesi gerekiyor.

Mehter Takımı Osmanlı Devleti’nden alışılagelmiş bir gelenektir.

Mehter Takımı günümüzde Düğünlerde, Kına Gecelerinde, Açılışlarda, Kutlamalarda, Asker Uğurlama ve daha birçok alanda vazgeçilmez adetlerimizden birisidir. Düğün Mehter Takımı ile düğün organizasyonlarınızda geçmişe yolculuk yapacak Mehter Marşları ile misafirlerinize unutulmaz anlar yaşatacaksınız.

Düğün merasiminizi uzun yıllar boyu unutulmayacak bir anı olarak dillerinizden düşüremeyeceğiniz görsel şölene hazırsanız. Düğün Organizasyonlarında Gelin Çıkarma Esnasında Mehter Takımı ile Mehter Marşları çalıyoruz Düğün Mehter Takımı Kiralama Hizmeti fiyatlarını öğrenmek için Whatsapp hattımızla direkt irtibata geçebilir veya Online iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.

Whatsapp 0538 402 8286 İletişim Formu

Mehteran takımının birbirinden güzel ve etkileyici birçok marşı ve besteleri bulunmaktadır.

Geçmişten geleceğe köprü olan Mehter Takımı muhteşem coşkusunu sizlerde yaşayın diye Turgutlu Padişahlar Mehter Takımımız organizasyonlarınız da muhteşem gösteriler sunuyor.

Düğün Mehter Takımı ekibimiz, Misafirlerinize coşkuyu en üst seviyeye taşımakta ve Milli değerlerimize, milli kimliğimize uygun gösteriler sunmaktadır.

Düğün Gecesi Mehter Takımı istenilen saatte nizami bir yürüyüşle Düğün Organizasyonunun yapıldığı alana Mehter Marşları ile giriş yapar. Daha sonra ise Mehter Takımı Marşlarına geçer ve milli değerlerimize uygun müzik ziyafeti başlar. Düğün öncesinde de istenirse Mehter Takımı ile Gelin Çıkarma Organizasyonu yapılabilir. Mehter Ekibimiz Gelin kapısında dizilişini yapar ve Gelin Hanım çıkmadan öncesinde Mehter Takımı ortamı farklı bir havaya sokar ardından Gelin Hanım kapı çıkışından itibaren aracına binene kadar Mehter Marşları eşliğinde uğurlanır.

Düğün Nedir ?

Evlenmeyi kutlama törenidir. En eski çağlardan beri evlilikleri kutlamak amacıyla düğünler yapılagelmiştir. Eski Mısırlılar gelin arabasına eski bir pabuç asar, yeni evlilerin üzerine pirinç serperlerdi. Nişan yüzüğü de ilk defa Eski Mısır'da kullanılmıştır. Bugün ise yüzük, dünyanın her tarafına yayılmış bir gelenek olmuştur. Bugünkü düğün postası adeti de Eski Romalılar devrinden kalmadır. Eski Türk düğünlerindeki adetler, çeşitli bölgelere göre değişiktir. Ancak gelin hamamı, kına gecesi ve düğün esası daima aynıdır.

Kına gecesi gelinin eline kına yakıldığı için bu adla anılır. Genel olarak kına gecelerinde gelin uyutulmaz, sabaha kadar şarkılar söylenilir, gülünür, ağlaşılırdı. Kına gecesinden sonra gelen düğün gününde nikah kıyılır. Nikahtan sonra düğün eğlenceleri yapılır,

Milletler, yetişecek çocukların aile bağları içinde olmasına çok eski zamanlardan beri dikkat etmişlerdir. Her milletin binlerce yıldır, devam eden düğün, adet ve gelenekleri vardır. Bu adet ve geleneklerimizden bir tanesi de Osmanlı döneminde savaş alanlarında düşmanı korkutan, askerlerimize coşku ve güç veren Mehter Takımı ve Mehter Marşlarıdır. Mehter Takımı günümüzde Düğün Organizasyonlarınızda coşkuyu tarihle birlikte yaşamak isteyenler için vazgeçilmezler arasındadır. Sizler de unutulmayacak tarihle iç içe bir düğün organizasyonu yaşamak istiyorsanız. Turgutlu Padişahlar Mehter Takımı hizmetleri hakkında şimdi bilgi alabilirsiniz.

Manisa, İzmir, Uşak, Denizli, Kütahya, Balıkesir, Aydın, Muğla,Çanakkale ... Ege Bölgesin'de düğün, sünnet, açılış, asker uğurlama ekinliklerinde uygun fiyatlarla Turgutlu Mehter Takımı Kiralama Hizmeti ...

HİZMET

İletişim Bilgileri

  • Adres

    İstiklal Mahallesi Ülkü Sokak 45400 Turgutlu/Manisa

  • Email

    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  • Telefon

    +90 538 402 82 86

İletişim Formu

  Posta Gönderilemedi   E-postanız gönderilmiştir.
Üst